proběhl 19. října 2021

ICUK Space | Velká Hradební 2800/54 Ústí nad Labem

Festup, to je oslava podnikání

Program

Jít do rizika, změnit svůj život, změnit svět. Na Festupu jsme vám pomohli s tím, jak prorazit v podnikatelském světě a najít spolupracovníky a partnery. Povzbudlili jsme vás, nadchli jsme vás a pomohli vám to rozjet. 

Podnikatelské příběhy

Poslechli jste si příběhy s přidanou hodnotou. Nejen že vás namotivovaly a inspirovaly, ale každý z nich vás i něčemu novému naučil. Moderátor Aleš Vlk, strůjce a tvůrce portálu Vědavýzkum.cz.

David Duc

TikTokuj.cz

11:00 – 12:00

hlavní sál

TikTok: Pouhá zábava, nebo šance pro byznys?

Reklama na Facebooku nebo LinkedInu už dneska nikoho nepřekvapí. Jak je na tom ale TikTok, jedna z nejrychleji rostoucích sociálních sítí současnosti? Jde o pouhou platformu na sdílení rychlých zábavných videí, nebo je možné i tady efektivně propagovat byznys? Jenže jak? A pro koho se vlastně hodí? Nenechte si ujet vlak a rychle nastupte – tématem vás provede David Duc, zakladatel platformy tiktokuj.cz.

O Davidovi

David Duc aka #vietnamskyinfluencer své znalosti dvou různých kultur přetavil do několika business projektů. Nejúspěšnější je TikTokuj.cz, který začal videí o vietnamské komunitě v ČR a vyústil v marketingovou firmu.

 

Jana Fišerová

Family Bakery

13:00 – 14:00

hlavní sál

Když čerstvý cupcake pošlete poštou. Příběh podnikání, který boří všechny mýty.

Svět podnikání patří těm, kteří se ničeho nezaleknou. A přesně taková je Jana Fišerová. Více než 17 let žije v Anglii, přednáší na tamější vysoké škole a přitom řídí úspěšnou cukrářskou výrobnu Family Bakery v Ústeckém kraji. A to i covidu navzdory. Jak to zvládá? A jak jim covid pomohl rozjet první e-shop s cupcaky v ČR?

O Janě

Původně na rok odjela Jana Fišerová do Británie dokončit své bakalářské studium Podnikové ekonomiky a managementu. Z roku se stalo 17 let a Jana, dnes doktorka ekonomie, přednáší na univerzitě v Manchesteru. V rámci dlohodobého plánu vrátit se do rodné vlasti navíc před třemi lety založila firmu v Česku. Její mladá rodinná cukrářská výrobna Family Bakery získala již několik ocenění za kvalitu, stala se firmou roku Ústeckého kraje a je jedinou českou firmou, která dokáže posílat cupcakes poštou svým koncovým zákazníkům kamkoli po ČR. Jana je mezi top Podnikavými ženami v ČR a byla nominována na Začínající podnikatelku roku.

Vít Musílek

Skychatters

14:00 – 15:00

hlavní sál

To je cesta! Ze sklepa až k aplikaci, kterou chce i Airbus

Cesta v letadle je většinou samé nahoru a dolů. A přesně taková je i podnikatelská cesta Vítka Musílka z Ústí nad Labem. Přijďte si poslechnout jeho inspirativní příběh o Skychatters – aplikaci, která propojuje cestovatele ještě předtím, než nastoupí do letadla. Jak k nápadu přišel? Proč se rozhodl v dnešní době podnikat zrovna v oblasti cestovního ruchu? A co všechno zažil, než se dostal ze sklepa až před investory Airbusu do Silicon Valley?

O Vítovi

Narodil se v Ústí nad Labem, po střední  odletěl na univerzitu do Pekingu, vystudoval čínštinu a stal se Business Developerem pro české firmy v Číně. Stal se Country managerem pro nejrychleji rostoucí firmu jihovýchodní Asie oBike, kde měl na starosti expanzi ze Singapuru na český trh. Násladně nastoupil do firmy Kiwi.com na pozici Chinese Market Developer a poté založil vlastní firmu Skychatters, která 4 měsíce po spuštění operuje na 232 mezinárodních linkách v Evropě. 

Jaroslav Voldřich

Trihorse

15:00 – 16:00

hlavní sál

Příběh hraček, které dobyly dětskou fantazii i celý svět

Tenhle příběh se začal psát v Děčíně na břehu Labe. Doprovázela ho vůně dřeva a láska k poctivému řemeslu. Jaroslav Voldřich tehdy začal vyrábět dřevěné hračky, se kterými se postupem času dostal až za oceán a k protinožcům. A dokonce i do Forbes. Jak dlouhá taková cesta vlastně je a co všechno ji doprovází? To vám povypráví na Festupu. A bude to stejně živé, jako samotné dřevo – jak s oblibou sám říkává. Možná i proto mohou díky jeho hračkám ožívat i ty nejpohádkovější dětské sny …

 

O Jaroslavovi

Jaroslav Voldřich začínal na stavbě, podnikal v gastronomii a nakonec založil firmu Trihorse, která vyrábí dřevěné hračky a dětský sortiment. S dřevěnými hračkami slaví úspěch i v zahraničí. Jeho cesta přitom nebyla jednoduchá. Jaroslav věří, že i v dnešním digitálním světě mají dřevěné hračky důležité místo. Nyní přišel na svět s novým s cela unikátním edukativním výrobkem FINGERCAR, Pomáhá výrazně zlepšovat koncentraci, rozvíjí jemnou motoriku i kreativitu. Nutí každého BÝT TADY A TEĎ.

Workshopy

Zuzka Vacurová

CreatiCom

9:00 – 11:00

Workshopová místnost

Jak správně založit, vyplnit a nastavit profily na sociálních sítích?

Účet na Facebooku nebo Instagramu dneska zvládne zprovoznit asi každý. Jak ho ale správně založit ve chvíli, kdy na něm chcete prezentovat své podnikání? Je lepší profil nebo stránka? Co napsat do bia? A kde všude byste vlastně profil měli mít? Společně si probereme nastavení profilů na Google Moje firma, Instagram, Facebook a propojení Facebooku s Instagramem. Přijďte si pro nálož praktických tipů (i individuálních), díky kterým najde zákazník na první dobrou všechny potřebné informace. A také pozná, že to se svým podnikáním myslíte vážně.

O Zuzce

Zuzka Vacurová je specialistka na influencer marketing a sociální sítě. Zkušenosti získala v marketingové agentuře CreatiCom, která dává studentům nejen z Ústecké univerzity praxi a propojuje je s experty v marketingu. Před pár měsíci se stala account managerkou a zároveň vedoucí divize marketingu B2C se specializací na lokální podniky, kde její pracovní náplní je koordinovat práci týmu a starat se o spokojenost klientů. Zuzka zároveň studuje na univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem navazující obor ekonomika a management.

 

Petr Vít

ICUK

14:00 – 16:00

Workshopová místnost

Jak naklikat reklamu na sociálních sítích?

Reklama na sociálních sítích dává často větší smysl, než vytisknout letáčky a rozvěsit je po městě. Možná už jste hodněkrát slyšeli, že by pro vás byla vhodná a třeba máte i promyšleno, na koho byste ji chtěli zacílit. Jenže když už se rozhodnete, že to zkusíte, najednou nevíte jak na to. Jak reklamu správně naklikat, co kam vyplnit, jak ji zaplatit a následně vyhodnocovat? S tím vším vám během dvou hodin poradíme. 

O Petrovi

Sledujete ICUK na jeho profilech na sociálních sítích? Na starosti je má právě on. Od tvorby obsahu, publikaci a plánování příspěvků až po placenou reklamu – například i na tuto událost! Jako volnonožec se stará o komunikaci na sociálních sítích např. pro Febiofest, E.ON, UJEP nebo Pardam. Nejčastěji ho najdete ve vlaku Praha – Ústí nebo s batohem v lese bez wifi a online světa.

HR rande

Hledáte nový job nebo parťáka do týmu? Za 5 minut může být hotovo!

I letos bylo součástí Festupu HR rande. Populární párovací akce, která propojuje firmy se zájemci o novou práci. Rychlé pracovní pohovory, kde máte 5 minut na to, abyste zaujali jeden druhého. A pak BANG! Zazvoní zvonec a přesunete se o stůl vedle, vstříc další příležitosti.

Doprovodný program

Konzultace s experty

Své podnikání jste mohli bezplatně zkonzultovat s řadou našich expertů. S každým expertem jste si sjednali individuální schůzku na 30 minut. Potkali jste se s Radimem Bzurou (obchodní strategie a business plán), Petrou Srbovou (grafický design), Irenou Houdkovou (osobní rozvoj), Petrem Seidelem (právo), Petrou Hrstkovou (CzechInvest) nebo Markem Konířem (marketing).

Robotka Rubby

Na slovíčko vás pozvala také robotka Rubby.

Mindball

Kopnout nohou do míče a dát gól zkoušel asi každý. Zkoušeli jste ale někdy dát gól myšlenkou? My to na Festupu zkusili pomocí myšlenkového fotbálku pod taktovkou FSE UJEP!

Fingercar

Pokud vám nešel dát gól myšlenkou, mohli jste to zkusit s Fingercar od Trihorse. Unikátní vzdělávací hračkou z Děčína, která získala celosvětový patent. A pokud vám její název něco říká, tak mrkněte na poslední přednášku v podnikatelských příbězích. 🙂

Digitální výuka

Učebnice už jsou trochu old school. Proto se vám na Festupu představil místní startup Edhance, který vhání do české výuky metody hodné 21. století.

Food startupy

O hladu jsme vás nenechali. Na Festupu bylo možné potkat řadu nadějných podnikatelů z oblasti gastronomie. Třeba mošty od Kauboy, několikrát oceněné lokální cupcakes od Family Bakery nebo fajnová kavárnička za rohem ICUKU.

Organizátoři & Partneři

Vstupné na Festup 2021 zdarma.

Festup je unikátní akce, která vám přináší prémiový obsah zcela zdarma. Jsme Inovační centrum Ústeckého kraje, podporujeme studenty i začínající podnikatele a pomáháme tak našemu kraji růst. Chcete do toho jít s námi? Budeme rádi, když se stanete naším partnerem!

Velká Hradební 2800 / 54, Ústí nad Labem
Zásady cookies (EU)

Organizátor

Pomáháme chytrým firmám růst.

Facebook událost

Sledujte všechny festupové novinky!

Chcete se zeptat nebo zapojit?

Kontakt: hauznerova@icuk.cz