proběhnul 20. října 2022

ICUK Space | Velká Hradební 2800/54 Ústí nad Labem

Již po 7.  jsme se setkali se všemi, kdo jsou zapálení do podnikání! Byl to den plný workshopů, inspirativních příběhů úspěšných lidí, konzultací s experty, doprovodného programu i soutěží!

Díky moc všem, že jste tam byli s námi!

PODNIKATELSKÉ PŘÍBĚHY

Začínali stejně jako vy. Měli svou vizi, sen a odhodlání se pustit do neznáma. Přijďte si poslechnout podnikatelské příběhy těch, kteří mají svůj projekt, firmu a zažili pády, strasti i úspěchy v podnikání.

VSTUP NA PODNIKATELSKÉ PŘÍBĚHY JE BEZ REGISTRACE

Podnikatelské příběhy moderuje Petr Žalud. Absolvent podnikatelského inkubátoru ICUK.

„Jakmile se s ICUK na cestu vydáš, už nikdy z ní nesejdeš.“

3

DAN TRŽIL

Podcastový expert

9:30 – 10:30

event space

Je možné se v Čechách uživit tvorbou podcastů? Poslechněte si příběh Dana, toho, který to dokázal.

Dan je rodilý Ústečák. V roce 2015 našel na českém trhu díru – chyběly zde kvalitní podcasty jako úspěšná forma vzdělávání. Podcasty jdou více do hloubky, zabývají se konkrétními tématy, trvají v rozmezí od několika minut do několika hodin, člověk si na ně musí udělat čas. Mají v dnešním zrychleném světě podcasty vůbec šanci? V jakých oblastech podnikání je možné podcast využít? A jak dlouhá a trnitá je cesta, než vás tvorba audio-vizuálních nahrávek začne živit? Na spoustu otázek kolem podcastů vám odpoví podcastový expert – Dan Tržil.

O Danovi

Dan pochází z Ústí nad Labem. Jeho první zkušenost s podcastem je z roku 2015. Naplno se tvorbou audio-vizuálních nahrávek začal věnovat o rok později. Dnes je označován za podcastového experta, má své dva hlavní podcastové kanály Proti Proudu a Na vlně podnikání a firmám i jednotlivcům radí, jak vytvořit úspěšný audio obsah tak, aby byl efektivně využíván v marketingové komunikaci pro podporu značky, v obchodu i spokojenosti ve firmě. Dle Danovi predikce mají podcasty před sebou zářivou budoucnost, jen je potřeba je dělat zdravě a promyšleně.

EVA ČEJKOVÁ

Testuj.to

Ženy s.r.o.

10:30 – 11:30

event space

Žena, která věří ženám. Podporuje je v podnikání, sdružuje je v komunitě a začlenila je i do svého startupu, který po dvou letech získal investora v podobě společnosti Heureka Group.

Jak začít podnikat v mladém věku? Vybudovat firmu, obří komunitu, startup, překonat vyhoření a u toho zůstat lidským? O tom nám bude povídat Eva. Začala pracovat v mladém věku, ale protože toužila po svobodě a být sama svým pánem, vrhla se do vlastního byznysu. Její touha a chuť pomáhat a podporovat ženy v podnikání přerostla v prosperující firmu s investorem. A jak tato cesta vypadala?

O EVĚ

Vystudovala FSV UK obor Mediální studia a 10 let podnikala v oblasti PR a marketingu. V roce 2012 v průběhu své mateřské založila komunitu ŽENY s.r.o. Dlouhodobě se věnuje otázce podpory podnikání žen a spolupráce, synergií a sdílení mezi ženami. Eva se zajímá o trendy v oblasti nákupního chování, budování komunit, práce s microinfluencery a je zakladatelkou start-upu Testuj.to.

V září 2020, po necelých dvou letech existence projektu, vyjednala Eva pro Testuj.to strategického investora, společnost Heureka Group. Eva se tak stala CEO projektu Testuj.to a uzavřela s Heureka Group jejich první investici do start-upu.

LUKÁŠ KOVAČ

Qerko.com

13:00 – 14:00

event space

Vizionář, který přinesl digitální revoluci v oblasti gastronomie, uchvátil svým startupem zákazníky i investorskou skupinu ze severu Čech!

Lukáš je spoluzakladatel a CEO společnosti Qerko. Jeho firma nabízí placení v restauracích pomocí QR kódů – už žádné dohromady nebo zvlášť, vše cashless, zeleně a okamžitě. Ukázkový produkt a rozjetý byznys ze dne na den srazila pandemie. Tuhle bolest však Lukáš brzy přetavil v obrovskou příležitost, kterou pocítili i v Mitonu. Jak se znovu postavit na nohy a ještě v lepší formě? Přijďte si poslechnout příběh Lukáše.

O lukášovi

Před založením Qerko působil mimo jiné v největších českých IT společnostech. V roce 2008 začínal ve španělské Indře jako SAP konzultant. Podílel se na implementaci a vývoji SAP prostředí, komunikaci s klienty, SAP školeních a analýze a řešení uživatelských problémů. Po zkušenosti v Adastra Business Consulting začal pracovat v Seznam.cz. Ve firmě strávil necelých 9 let jako produktový manažer. Ze začátku měl na starosti domovskou stránku Seznam.cz, email a distribuci softwaru. Vedl produktové týmy, plánoval go-to-market strategie, životní cyklus produktu, positioning a v neposlední řadě komunikaci s partnery a dodavateli. Později jako seniorní manažer vedl vývoj prohlížeče Seznam a jeho rozšiřování. Po ukončení kariéry v Seznamu v říjnu 2018 a před založením Qerka v lednu 2019 působil krátce jako produktový manažer v Avastu. Avšak tvorba vlastního produktu a založení firmy ho lákala více, takže se rozhodl toto místo opustit a vydat se vlastní cestou.

ADÉLA ZRUBECKÁ

Nobilis Tilia s.r.o.

14:00 – 15:00

event space

Přesvědčit zákazníky, že investovat do svého zdraví se vyplatí a účinky aromaterapie jsou skutečné, nebylo lehké. Dnes přírodní kosmetickou firmu právě za tímto účelem zákazníci sami vyhledávají.

Adéla je spolumajitelka a jednatelka firmy Nobilis Tilia, jejíž přírodní kosmetika vzniká v kouzelné krajině Českého Švýcarska. Díky Adély lásce k aromaterapii a jejím znalostem se firma stala průkopníkem přírodní aromaterapeutické kosmetiky v Čechách. S Adélou si budeme povídat o začátcích podnikání – co ji přivedlo k bylinkám, jak těžké bylo zaujmout a získat klienty něčím na trhu zcela novým, a navíc bez online marketingu? A co vše načerpala z cesty kolem světa, na kterou se s manželem vydali na kolech?

o adéle

Zájem o aromaterapii ji během emigrace ve Velké Británii přivedl ke studiu na Institutu přírodní medicíny v Londýně, který propojoval aromaterapii, čínskou medicínu a další alternativní směry práce s tělem. Adélu  uchvátila kombinace doteku a vůní. Začala proto masírovat a během let vytvořila svou originální metodu holistické aromaterapeutické masáže a dotekové terapie. Po návratu do Čech se vrhla kromě masáží také na osvětu – začala o aromaterapii psát a přednášet, stala se šéfredaktorkou Listů aromaterapie a fytoterapie. Začala do Čech dovážet první éterické oleje v biokvalitě. Pomáhala vzniku Institutu aromaterapie. Od roku 2003 se věnuje rozvoji Nobilis Tilia, především v oblasti vývoje produktů a aromaterapie. V roce 2018 vydala knihu Aromaterapie podle ročních období

WORKSHOPY

Nasát informace, prohloubit znalosti, vzdělat se v určité oblasti s profíky, kteří svým oborům rozumí. Co pro to udělat? Stačí vybrat jeden z workshopů, zaregistrovat se a pak už jen dorazit.

MICHAELA FLAMÍKOVÁ

IG kouč

9:00 – 11:00

Work Space

Jak dostat z Instagramu maximum? Vytvořte si z něj efektivní prodejní nástroj pro své podnikání.

Proč je v dnešní době nezbytné využívat Instagram u startupů? Jak a jaký vůbec začít tvořit obsah? Na workshopu s Míšou se dozvíte také rozdíl instagramového profilu firmy nabízející služby a fyzických produktů. A společně se podíváte i na strategie a plánování.

O Míše

Míša pochází ze severu Čech a je bývalou učitelkou tělocviku. Momentálně je nadšená učitelka Instagramu. Po úspěšném prodání svého prvního projektu se Míša rozhodla pro pomoc tvůrcům a začínajícím podnikatelům s propagací na Instagramu.

A co přesně dělá? Hlavně učí! Není ta, která by obsah pro firmy tvořila, ale je TA, která učí správný obsah tvořit. Protože si stojí za tím, že úspěšný profil za vás nikdo neudělá.

V současné době vede svůj Insta Flamazing klub, kde edukuje podnikatele v oblastí online marketingu zaměřený právě na Instagram.

ROBIN LANGER

Manažer inkubace        P-PINK

13:00 – 15:00

Školící místnost Chomutov

Hledáme nápad, v čem a jak podnikat. Značka: spěchá!

Chcete rozběhnout svoje vlastní podnikání, ale nevíte, v čem a v jaké oblasti? Pokud uvažujete o zahájení podnikatelského života je zde vhodná příležitost, jak si trochu pohrát se svým podnikatelským nápadem. Nevadí, pokud v tuto chvíli žádný vlastní nápad na podnikání nemáte. V rámci webináře se dozvíte, jaké lze používat metody, aby člověk našel zajímavý podnikatelský nápad. Není proto nutné mít přímo svůj vlastní nápad. Stačí mít otevřenou mysl a chtít se něco nového naučit.

O Robinovi

Robin získal první podnikatelskou zkušenost v 5 letech, když si vydělal 8 korun za vykopání kyblíku brambor.

Od té doby nasbíral bezpočet pracovních zkušeností od archeologických vykopávek, přes řízení pro VIP klienty až po šéfování internetovému obchodu.

V současnosti Robin pomáhá v P-PINK začínajícím podnikatelům při rozjezdu jejich byznysu, zejména v oblasti řízení rozvoje podnikání.

KONZULTACE S EXPERTY

Konzultace u profíků, kteří svým oborům rozumí , dokáží poradit, rozhoupat i popostrčit přesně tím směrem, kterým potřebujete. Zarezervujte si 30 minutovou konzultaci u experta. Při registraci vyberte čas, který se Vám hodí a přijďte si pro rady k nezaplacení. Konzultace s experty jsou zdarma.

GRAFICKÝ DESIGN

Petra Srbová/ grafická designérka

S Petrou můžete zkonzultovat všeobecné základy a programy, ve kterých pracovat. Proč je důležitý jednotný vizuální styl a co všechno ho tvoří?

OBCHODNÍ STRATEGIE

Alexander Raiman/ Co – Founder SALESHERO

Proč je potřeba dělat sales a jak můžete jako founder prodávat? Rozklíčujete, proč nikoho nezajímá Váš produkt a jak dlouho potrvá, než přijdou první zákazníci. To vše můžete prokonzultovat s Alexem.

PSYCHOHYGIENA

Terka Dvořáková/ odborná asistentka na PF UJEP v oboru psychologie zdraví

Díky metodám psychohygieny předejdete chronickým stresům, vyhoření a otevřete se radosti. Jaké jsou ty správné metody a jak předejít negativním psychosomatickým stavům? To vše můžete zkonzultovat s Terkou.“

FINANCE

Miloš Nekola/ Business Consultant

Jste malá, střední i velká firma? Začínáte, procházíte fází založení, růstu, stabilizace? Jste v různých fázích inovačního procesu? Řešíte aktuálně potřeby provozního financování nebo financování inovačního procesu? Na vše kolem financí (nejen pro inovace) máte možnost se zeptat na konzultaci.

AKTUÁLNÍ PROGRAMY PODPORY PRO MALÉ A STŘEDNÍ PODNIKY

Nikola Malá/ Regionální projektová manažerka OP spravedlivá transformace

Pořizujete/rekonstruujete podnikatelskou budovu a zajímají Vás aktuální možnosti fin. podpory? Rozšiřujete výrobu? Zajímá Vás podpora exportu? Nebo třeba podpora na spolupráci s průmyslovým designérem? Přihlaste se na individuální konzultaci, kde se dozvíte, jaké aktuální programy podpory je možné pro Váš podnik čerpat!

ONLINE MARKETING

Petr Vít/ marketingový specialista ICUK

Říká se, že dobrý produkt nepotřebuje marketing, protože se bude prodávat sám. Není nic, co by bylo dál od pravdy. Konzultovat s Petrem můžete např.to, jak nahlížet na marketingovou strategii firmy – na co si dát pozor? Co se nejčastěji podceňuje? A co naopak přeceňuje? A není marketing jen plýtvání penězi?

DOPROVODNÝ PROGRAM

Czechitas

Představí interaktivní výukové hračky jako jsou Ozoboti nebo LittleBits. Soutěžit budeme o voucher na Czechitas akce. Uhádnete, který obličej je vytvořen umělou inteligencí?

Mobilní laboratoř

Chcete vědět, jak funguje Váš mozek nebo na jakých principech se rozhodujete? Mobilní laboratoř FSE UJEP zakotví přímo před Icukem!

včelaGO

Regionální medové produkty z Janovských včelínů. Jak fungují API domky a k čemu slouží Apiterapie?

rowingo

Kdo z vás si zkusil veslovat na nečisto? A kdo z vás si zkusil veslařský simulátor a zároveň vítězný projekt soutěže Startup Go Grill? Na startupovém festivalu budete mít možnost jako jedni z prvních!

dron4you

Schopnosti průmyslových dronů dokáží usnadnit, zrychlit, někdy i zpřesnit práci v mnoha oblastech. Přijďte se podívat na prezentaci dvou průmyslových dronů, jejchž práce je pro některé firmy již nezbytná.

Podcastové studio

Jak vypadá podcastové vybavení, zařízené studio, co vše je potřeba? A jaké je stát se alespoň na jeden den moderátorem nebo i samotným hostem podcastového studia? To si budete moct vyzkoušet s Mírou Orosem!

Aktivity nadohled

Aktivity Nadohled představí, co vše umí zrealizovat pro děti a dospělé – od školních projektových dnů, přes tábory, mimoškolní akce až např. k vzdělávacím workshopům. A to vše zábavně a zážitkově!

Panoply

Radosti z papíru. Lokální udržitelné papírové dekorace na všechny druhy oslav, designové obaly a edukační kreativní sety!

PřF Ujep

Zajímá vás chemie a toxikologie látek? Zastavte se u stánku PřF UJEP, zajímavé pokusy vám studenti katedry chemie. Některé experimenty si můžete i sami vyzkoušet!

Organizátoři & Partneři

Velká Hradební 2800 / 54, Ústí nad Labem
Zásady cookies (EU)

Organizátor

Pomáháme chytrým firmám růst.

Facebook událost

Sledujte všechny festupové novinky!

Chcete se zeptat nebo zapojit?

Kontakt: hauznerova@icuk.cz