A je to za námi! Startupový festival

Festup 2023

proběhl 19. října 2023, ICUK Space – Ústí nad Labem

Již po 8.  jsme se setkali se všemi, kdo jsou zapálení do podnikání! Zažili jsme den plný workshopů, inspirativních příběhů úspěšných lidí, konzultací s experty, doprovodného programu i soutěží.

Festup 2023

Fotogalerie

Letos to bylo pestré

Program

Na Festupu si přišel na své každý. Studenti, začínající i zkušení podnikatelé, milovníci networkingu a všichni nadšení zvědavci světa.

Podnikatelské příběhy

8:30 – 13:30

Inspirace a zkušenosti od těch nejpovolanějších.

Interaktivní workshopy

8:00 – 10:00 a 14:00 – 16:00

Malá školení nabitá praktickými informacemi.

Konzultace s experty

13:00 – 15:10

Domluvte si bezplatnou schůzku jeden na jednoho.

Doprovodný program

8:00 – 13:00

Spousta zábavy, která bude chutnat, potěší i naučí.

Podnikatelské příběhy

Filip Matějka

Zakladatel firmy GEIM

8:30 – 9:30, Event Space

Po létech pokusů a omylů vyrazil na trh s oblečením z nejpevnějšího materiálu na planetě. 

Filipovi stačilo zhlédnout pouze jedno video o grafenu – nejpevnější nerostné surovině a bylo rozhodnuto. Grafen má obrovský potenciál v oblasti výroby textilu. Je vysoce mechanicky odolný, má tepelnou vodivost, je rychleschnoucí, materiál disponuje vysokou hodnotou UV ochrany, je antibakteriální a udržitelný. Nová vlna v textilním průmyslu byla na světě. Jak k tomu všemu došlo, co předcházelo výrobě, jaké komplikace můžou nastat při práci s grafenem a jak se to dá ze začátku výroby všechno finančně zvládnout? Přijďte si poslechnout Filipa!

Více o Filipovi

Filipovo byznysové cítění v mládí probudil jeho otec, který pracoval ve filmové branži a zároveň dělal do nemovitostí. Ve 12 letech si na základní škole Filip přivydělával zprostředkováním filmů a seriálů spolužákům. Svou vášeň pro byznys ale v sobě objevil později, kdy si uvědomil, že by tady něco rád zanechal. Jeho silnou motivací v začátcích byl Steve Jobs.

Markéta Baginská

Podnikání Pro Holky

9:30 – 10:30, Event Space

Otevřenost, upřímnost a potřeba pomáhat ženám ji dovedla až k založení firmy. Nyní má pod sebou více jak 900 žen, kterým pomáhá jít za svým cílem. A daří se jí to.

Markéta se od malička věnovala sportu. Působila jako fitness a kondiční trenérka. Právě sport ji naučil cílevědomosti, disciplíně a vytrvalosti. Chuť pomáhat a tvořit komunitu ji nakonec přivedla k založení firmy Podnikání pro holky, kde podporuje ženy, dává jim odvahu a jistotu udělat první podnikatelské kroky. Zároveň je social media expert, business mentor a tvoří podcasty. Kde na to všechno bere energii? Jak si dokáže zorganizovat čas? Jaký byl podnikatelský začátek a jak se dá ukočírovat 900 žen? Přijďte si poslechnout Markétu Baginskou!

Více o Markétě

Jsem zakladatelkou firmy Podnikání Pro Holky, business mentorkou, specialistkou na sociální sítě a ze všeho nejvíce obyčejnou holkou, která se jednoho dne rozhodla jít za velkým cílem a odmítla se poddat čemukoli menšímu.

Během 2 let jsem byla schopná přivést své on-line podnikání k 6-místným příjmům, což mi dovolilo žít život dle vlastních pravidel. A to je přesně důvod proč cítím obrovský závazek pomoci se stejným cílem i tobě. 

Koučuji, tvořím digitální produkty, školím obchodní týmy, firmy a mluvím na stagi.

Kristýna Audi Turynová

Úžasná místa

10:30 – 11:30, Event Space

Z malé facebookové komunity pro maminku až k jedné z nejstahovanějších aplikací zdarma u nás.

 

Jak se z malé radosti vytvořené pro maminku může stát skvělý byznys? Jaké je žít nomádským stylem života? A kolik času na telefonu denně stráví zakladatelka Úžasných míst? Přijďte si poslechnout příběh rodačky z Ústí nad Labem.

Více o Kristýně

Krista Audi Turynová je zakladatelkou úspěšného projektu a cestovatelské aplikace Úžasná místa a její tipy na netradiční místa v Česku sleduje už přes 1 milion lidí na Facebooku, Instagramu a Tiktoku. 

„Moje vize je jednoduchá, chci zpopularizovat cestování po Česku a vytvořit pro miliony lidí platformu, díky které budou moci jednoduše na pár kliků objevovat skryté krásy své vlastní země.“  

„Myslím, že stát v téhle oblasti neodvádí dobrou práci, takže jsem se rozhodla pustit se do toho po vlastní ose. A asi to nedělám úplně blbě, když nás sleduje už přes 1 milion lidí :)“

Projekt přitom vznikl poměrně nedávno a letos oslavil tři roky od svého založení. Podnět ke vzniku projektu dala Kristy máma, která postrádala na Facebooku kvalitní cestovatelskou komunitu. „Během prvních pár měsíců dramatického růstu na Facebooku mi bylo jasné, jak velký potenciál tohle téma má. A tak jsem během nástupu na mateřsou rychle spustila vlastní Instagram, pak vlastní aplikaci a nakonec Tiktok…“ 

Cílem bylo vybudovat kvalitní obsah, obrovské publikum, a teprve potom řešit monetizaci. To se povedlo. Naše aplikace se při spuštění stala nejstahovanější aplikací na českém App store a Google play a máme v ní už přes 1000 úžasných míst a každý měsíc přidáváme desítky dalších. Poslední rok se projekt snažíme monetizovat a jsme na dobré cestě, jak z něj vytvořit úspěšnou firmu.

Jan Roose

Z důvodu nemoci zrušeno
CEO & Co-founder Fireball Inc.

12:30 – 13:30, Event Space

Jako dítě hrával Dračí doupě. V dospělosti z něj udělal mobilní verzi Fireball a získal na něj milióny od zvučných investorů.

Honza pochází z Ústí nad Labem. Na Gymplu hrával s kamarády stolní klasiku Dračí doupě. Později se rozhodl tuhle velkou hru propojit s moderními technologiemi a vyšlo to. Jak vypadá koncept mobilní hry? Co ho nejvíc na Fireballu baví? A jaké byly začátky českého startupu? To se dozvíte v příběhu Jana Roose.

Více o Honzovi

Jan Roose je zakladatel herního startupu Fireball. S herním startupem Fireball uspěl na Kickstarteru, získal první miliony od zvučných investorů. Designér Jan Roose hlásí, že na svou mobilní verzi světově populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons, která byla předlohou v Česku známého Dračího doupěte, získal další miliony korun a zároveň už hru testují první tisícovky hráčů.

Tady jste se naučili úplně nejvíc

Workshopy

Umělá inteligence v designu a marketingu

8:00 – 10:00, Work Space

Jak nové technologie s umělou inteligencí změnily práci designérů a marketerů? Nový styl práce, který jsme získali díky novým nástrojům. Co nám to přineslo a naopak, co nám to vzalo? Jak se budou měnit týmy v digitálních agenturách a jaké nové profese vzniknou? Kam všechno směřuje a jak bude vypadat obor designu a marketingu v nejbližších letech?

Vedl Sergey Petukhov, spoluzakladatel a kreativní ředitel digitální agentury Proidea.digital

Více o Sergeyovi

Spoluzakladatel a kreativní ředitel digitální agentury Proidea.digital

UI designu se věnuji od roku 2007. Od té doby mi pod rukama prošlo přes 500 designů firemních webů, e-shopů a webových aplikací. Spolupracuji s koncovými zákazníky a agenturami jako samostatný designér i jako součást širších týmů. Zadávám a řídím projekty s dalšími designéry, což mi umožňuje nahlížet na UI design z mnoha úhlů. Tvořím obsah na YouTube, který je zaměřený na designéry a poskytuje užitečné informace a tipy. Rovněž pořádám kurzy a workshopy pro UI designéry, kde se snažím předat své zkušenosti a znalosti.

Základy umělé inteligence v praxi - PLNĚ OBSAZENO

14:00 – 16:00, Zasedací místnost „Chomutov“

Poznejte základní AI nástroje – zejména velké jazykové modely, jako například ChatGPT. Během workshopu vám odprezentujeme praktické ukázky a prodiskutujeme silné stránky i omezeních těchto modelů, včetně jejich použití při psaní e-mailů, tvorbě obsahu a kódování. Představíme vám i další nástroje umělé inteligence pro analýzu dokumentů a práci s médii. Navíc získáte spoustu zdrojů pro další vzdělávání a efektivnější práci s AI.

Vedl Lukáš Rejchrt, Key Account Manager na ICUK

Více o Lukášovi

Průkopník v Inovacích, Marketingu a Vzdělávání

Lukáš Rejchrt je respektovaný expert v oblasti vzdělávání, inovací a marketingu. Jeho profesní dráha ho zavedla přes úspěšný startup Gorilla Mobile, dynamickou marketingovou agenturu EverWhere až po roli marketingového specialisty u známého brandu Red Bullu.

Lukášův odborný názor, zkušenosti a průkopnický přístup ke vzdělávání se projevuje nejen na konferencích o vzdělávání, kde často vystupuje, ale také v jeho spolupráci s Aspenským institutem v otázkách vzdělávání a umělé inteligence. Je spoluautorem studie o dopadu AI na Microsoft a úspěšně absolvoval vzdělávací program „V4 Innovators in Israel Training Program“, který se zaměřuje na podporu inovací a startupů ze zemí V4 v Izraeli.

Jeho práce na poli vzdělávání se nejvýrazněji odrazila v jeho roli spoluzakladatele a Chief Creative Officera vzdělavací společnosti Edhance. Lukáš se tak stal jedním z klíčových hráčů na poli evropského edtechu, kde se snaží inovativními přístupy měnit vzdělávací prostředí. Dnes jeho dlouholeté zkušenosti v oblasti globální strategie, marketingu a fundraisingu přináší neocenitelnou hodnotu pro organizace a projekty zaměřené nejen na vzdělávání, ale především podporu konkurenceschopnosti, rozvoj a technologické inovace firem.

jeden na jednoho

Konzultace s experty

Marketing a brand

Marek Česal/ Founder of be#wow

Marek je zkušený odborník v oblasti UX designu a digitálního marketingu. Díky svým rozsáhlým znalostem dokáže vytvářet kompletní brand identity a implementovat je bezchybně v online i offline prostředí. Jak na digitální marketing? Přijďte na konzultaci s Markem.

Grafický design

Petra Srbová/ grafická designérka

S Petrou můžete zkonzultovat všeobecné základy a programy, ve kterých pracovat. Proč je důležitý jednotný vizuální styl a co všechno ho tvoří?

Finance

Miloš Nekola/ Business Consultant

Jste malá, střední i velká firma? Začínáte, procházíte fází založení, růstu, stabilizace? Jste v různých fázích inovačního procesu? Řešíte aktuálně potřeby provozního financování nebo financování inovačního procesu? Na vše kolem financí (nejen pro inovace) máte možnost se zeptat na konzultaci.

Psychohygiena

Mischel Vojnarová/ certifikovaná koučka a specialistka Neurografiky

Společně s Mischel se můžete zaměřit na klíčové aspekty dosažení harmonie mezi podnikáním a osobním životem. Jaká je Vaše životní role a jak efektivně plánovat čas tak, abyste věnovali pozornost všem důležitým aspektům života? Mischel Vás nasměruje, získáte inspiraci a tipy, jak pečovat o svou psychohygienu a umět si vyhradit čas na regeneraci a odpočinek.

Aktuální programy podpory pro malé a střední podniky

Nikola Slamková/ Regionální projektová manažerka OP spravedlivá transformace

Jste malá, střední i velká firma? Začínáte, procházíte fází založení, růstu, stabilizace? Jste v různých fázích inovačního procesu? Řešíte aktuálně potřeby provozního financování nebo financování inovačního procesu? Na vše kolem financí (nejen pro inovace) máte možnost se zeptat na konzultaci.

Automatizace firemních procesů a digitalizace firmy

Václav Hlaváček/ Konzultant

Automatizace a digitalizace opravdu není jen nějaké zaklínadlo! Někde je ale potřeba začít. Vy to možná nevíte a je to tak naprosto v pořádku. Zeptejte se… Ať jste někde na začátku nebo jste pokročilejší a hledáte impulsy nebo inspiraci na vaší cestě digitalizací. Dosáhněte úspor v interním provozu a zvyšte zisk od klientů!

Tohle byla zábava!

Doprovodný program

DVACETI minutovka

EMS trénink – nejrychlejší způsob, jak dostat tělo do kondice! Posilovací metoda založená na slabých a správně směrovaných elektrických impulsech, které vyvolávají stahy svalstva. Přijďte se dozvědět více nebo rovnou vyhrát voucher na zkušební hodinu!

MIOWEB

Začínáte s online podnikáním? Vytvořte si sami web, který pracuje za vás, je přehledný, efektivní, jednoduchý a srozumitelný. Přivede vám zákazníky, sám prodává, vzdělává a buduje důvěru. Přijďte se seznámit s Mioweb!

NIA Design

Umělecká kožená výroba ze severu Čech. Za značkou Nia Design stojí Markéta Hurtová, která se věnuje umělecké tvorbě z kůže. Ve své výrobě se zaměřuje na prvotřídní materiály, jedinečnost a originalitu.

PřF UJEP

Katedra připravuje chemickou show a pokusy, do kterých se budou opět moci zapojit i diváci. Venku bude probíhat oblíbené „upalování dětí“ 🙂 A pravděpodobně někde natáhnou i raketu…

Studio VR

Vyzkoušejte virtuální realitu na Festupu. Soutěžit budeme o voucher do studia VR v Litoměřicích!

Podcastové studio

Jak vypadá podcastové vybavení, zařízené studio, co vše je potřeba? A jaké je stát se alespoň na jeden den moderátorem nebo i samotným hostem podcastového studia? To si budete moct vyzkoušet s Mírou Orosem!

Organizátoři a partneři

Děkujeme za podporu!

Vstup na Festup je zdarma. Děkujeme všem partnerům, díky kterým je to možné.

Chcete se zeptat, zapojit, informovat?

Gabriela Hauznerová

hauznerova@icuk.cz

Buďte u toho

Festup je jediný startupový festival v Ústeckém kraji. Podpořte nás i sebe tím, že se stavíte. Klidně i s celou třídou studentů. Vstupné je zdarma. Těšíme se na vás!

Registrace

Je nutná na workshopy a konzultace

Kde se Festup koná?

ICUK Space, Velká Hradební 2800/54, Ústí nad Labem

Copyright © 2024 Festup - Inovační centrum Ústeckého kraje